Žürii

HÕFFil on au Haapsalus välja anda rahvusvahelise lühifilmide võistlusprogrammi raames Hõbedane Méliès (aastast 2013), mis võitjale tähendab automaatset nominatsiooni Kuldse Méliès' auhinnale, mis antakse välja Sitgesi Fantaasiafilmide festivalil Méliès galal. Lühifilme hindab kolmeliikmeline žürii.
 
 
Marta Bałaga
 
Marta Balaga on filmiajakirjanik, kes töötab nii Poolas kui Soomes. On kirjutanud filmialaseid artikleid rahvusvahelistele väljaannetele, nagu Cineuropa, Episodi ja Eesti väljaandele Sirp. Samuti töötab Marta mitmete filmifestivalide, sh Helsingi festivali  “Armastus ja Anarhia” meeskonnas programminõustajana. Marta on Soome Filmikriitikute Ühingu SARV ja FIPRESCI ühingu liige. Suure žanrifilmide austajana on ta veendunud, et iga film peaks rääkima zombidest või peaks iga film kandma pealkirja The Big Lebowski.
 
 
Daniel Cohen
 
Daniel Cohen on Strasbourgi Euroopa Fantastiliste Filmide Festivali kunstiline juht. Fantaasia- ja õudusfilmi maailmaga puutus Daniel kokku juba teismelisena, tema filmialane karjäär algas aga 1999. aastal Strasbourgi arthouse kino projektsionistina. 2006 rajas Daniel firma Spectre Films, mille alt hakkas organiseerima filmifestivali, mille esimeseks retrospektiiviks oli legendaarse briti stuudio Hammer Film klassikalised õudukad. 2008 asutas ta kodulinnas žanrifilmidele pühendatud filmifestivali, mida nüüd teatakse kui ühte olulisemat Euroopa žanrikino propageerivat filmifestivali terves Euroopas. Lisaks filmifestivali juhtimisele on Daniel aktiivne skautija rahvusvahelistel filmiturgudel. Ta osaleb palju festivalide žüriides, peab tudengitele loenguid ja juhib aasta läbi tegutsevat filmiklubi. 
 


Urmas Eero Liiv

Urmas Eero Liiv on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli filmi- ja videoõppetoolis režissööri eriala 1998. a. Ta on töötanud loomingulise juhina Kanal 2s ja programmijuhina TV3s. Urmas on teinud mitu dokumentaalfilmi, sh “Mimikri” (1999), “Teine Arnold” (2002) ja “Palju õnne” (2004), Eesti ühiskonna tabuteemadel, mis on tekitanud väga suurt vastukaja nii meedias kui ka ühiskonnas. Urmase esimene täispikk film "Must alpinist" esilinastus 2015. a PÖFFi debüütfilmide võistlusprogrammis ja sellest sai üks aasta vaadatuim film Eesti kinodes. Hetkel monteerib Urmas sügisel Eesti kinodesse jõudvat esimest Eesti täispikka õudusfilmi “Kiirtee põrgusse”.

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi