Matrix - 20

The Matrix - 20 / USA, 1999
Rež: Lana Wachowski, Lilly Washowski

Linastub

N
20:30

HÕFF tähistab küberpõneviku „Matrix” 20. sünnipäeva suure tasuta eriseansiga.

Päevasel ajal igavlev kontoritöötaja on öösiti häkker varjunimega Neo (Keanu Reeves). Ühel õhtul kohtab ta Morpheust, saladuslikku mõttetarka, kes paljastab noormehele, et kõik, ka tema, elavad arvutisimulatsioonis, mille nimeks on Matrix. Morpheus pakub Neole valikut: neelata sinine või punane tablett. Sinine tähendaks igavesti õndsat võltsreaalsust, punane aga maailma sellisena, nagu see tegelikult on. Punane muudaks tema taju, annaks talle võimed, et täita ettekuulutus: lammutada Matrix. Neo otsustab võtta punase ja ülejäänu on juba ajalugu... Peab-nägema-suurel-ekraanil-klassik!

„Matrix” on mind enim mõjutanud film. Nägin seda esimest korda umbes 13-aastase tüdrukuna. Meie kodus oli televiisor keelatud. See oli esimene suur film, mis minu teadvusse jõudis. Ma ei suutnud päevi järjest magada. Mida tähendasid ikkagi punane ja sinine tablett? Kui sul oleks võimalus valida, kas sa eelistaksid sinist, mis tähendab seda, et mitteteadmine on tegelikult õnn? Või sinist, mis sümboliseerib kõikehõlmava teadmise õudust ja sellest tulenevat vabadust?

Soovitan soojalt kõigil seda meistriteost suurel ekraanil vaadata: see on üks nendest filmidest, mis võiks ka kõige filmikaugemal inimesel olla elu jooksul nähtud. Luban, et te ei kahetse!

Maria Reinup

„Matrix” linastub HÕFFil koostöös USA saatkonnaga, mille esindaja juhatab sisse ka seansi. Linastus on tasuta ja kõige efektsemate filmist inspireeritud kostüümide kandjaid ootavad üllatused.

Treiler

Kestus 2h 16'
Subtiitrid eesti
Osatäitjad Keanu Reeves, Laurence Fishburne
Tootja Warner Bros.
Programm Tasuta eriseanss
Žanr action, sci-fi, põnevus

N, 25.04.

20:30 - Suur saal

HÕFFi publiku lemmikfilmi hääletus:
Mitme tähega hindad filmi?

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi