Matrix - 20

The Matrix - 20 / USA, 1999
Rež: Lana Wachowski, Lilly Washowski

Linastub

N
20:30

HÕFF tähistab küberpõneviku „Matrix” 20. sünnipäeva suure tasuta eriseansiga.

31. märtsil 1999. aastal ekraanidele jõudnud „Matrix” on üks kõigi aegade populaarsemaid ulmefilme – tõeline kultuuriline fenomen, mis ühendas uuenduslike eriefektidega stiilse märuli filosoofilise ideega sellest, kuidas maailm, kus me arvame end elavat, on kõigest illusioon, mille abil inimkonda orjuses hoida.

Film mõjutas paljusid valdkondi ja andis hoogu simulatsiooniga seotud teooriate levikule. William Gibson nimetas seda koguni küberpungi fundamentaalseks artefaktiks. 20 aastat hiljem oleme sunnitud tõdema, et tehnoloogia kontrollib ja suunab meie käitumist üha enam. Me juba elamegi maatriksi juhitud maailmas, nagu väidab visionäär Elon Musk.

Eesti kinodes kogus „Matrix” 1999. aastal 49 532 vaatajat, olles aasta populaarseim film, eespool ka „Muumiast” ja „Tähtede sõja” esimesest osast „Nähtamatu oht”. Maailma suurima filmiportaali IMDb kõige kõrgemalt hinnatud linateoste edetabelis hoiab see 18. kohta: 1,48 miljonit inimest on hinnanud seda kümnepallisüsteemis keskmise hindega 8,6.

„Matrix” linastub HÕFFil koostöös USA saatkonnaga, mille esindaja juhatab sisse ka seansi. Linastus on tasuta ja kõige efektsemate filmist inspireeritud kostüümide kandjaid ootavad üllatused.

Treiler

Kestus 2h 16'
Subtiitrid eesti
Osatäitjad Keanu Reeves, Laurence Fishburne
Tootja Warner Bros.
Programm Tasuta eriseanss
Žanr action, sci-fi, põnevus

N, 25.04.

20:30 - Suur saal

Kommentaarid

Veel filme

Vene psühho

Russki bes / Venemaa, 2018
Rež: Grigori Konstantinopolski

linastub

L
16:45

Karv

Karv / Eesti, 2019
Rež: Oskar Lehemaa

linastub

R
19:00

Must mets

El bosque negro / Brasiilia, 2018
Rež: Rodrigo Aragão

linastub

R
23:30

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi