Surma keskpunkt

The Dead Center / USA, 2018
Rež: Billy Senese

Linastub

L
21:30

Ühel ööl tuuakse morgi surnud mehe laip, mis järgmisel päeval on kadunud. Suur on haiglapersonali ehmatus, kui kadunuke astub järsku uksest sisse, küll pisut ehmatava väljanägemisega, kuid ikkagi elusana, mäletamata, mis temaga juhtus. Haigla psühhiaater Daniel diagnoosib tal katatoonilise amneesia, kuid tegelikkus osutub hoopis õudsemaks. 

Vahel harva satud nägema sellist „radari alt läbi läinud filmi”, mida vaadates tead kohe, et oled koperdanud üliandeka autori otsa. Billy Senese on just selline leid. „Surma keskpunkt” on äärmiselt ehe nii müsteeriumi kui õudusfilmina, ükski detail pole siia sattunud suvaliselt, isegi taustanäitlejad on psühhiaatriahaigla patsiendid või töötajad. Lisaks on peaosas Shane Carruth (Daniel), kes on ka ise suurepärane lavastaja. Filmi natuke toores visuaalne keel on perfektselt valitud, muusika lausa suurepärane ning parimad osad filmist on reaalselt õudusjudinaid tekitav atmosfäär ja müstilist surnust ülestõusnut mängiv Jeremy Childs. 

Meie meelest on Billy Senese žanrifilmi järgmine Ari Aster (“Pärilik” autor), seega peaks „Surma keskpunkt” olema kohustuslik vaatamine!

Treiler

Kestus 1h 33'
Subtiitrid eesti
Osatäitjad Shane Carruth, Bill Feehely, Jeremy Childs
Tootja Sequitur Cinema, Movie City Films, LC Pictures
Auhinnad ja festivalid Los Angeles, Glasgow, Brüssel/Brussels
Programm Põhiprogramm
Žanr horror, thriller

L, 27.04.

21:30 - Suur saal

HÕFFi publiku lemmikfilmi hääletus:
Mitme tähega hindad filmi?

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi