Kollane mask

Kollane mask / Eesti, 1979
Rež: Elvi Koppel

Linastub

L
13:45

Põnevuslugu, kus poisse hakkab jälgima kollases maskis mees! See kollane õudus suudab enne tõe selgumist poistele mitu probleemi tekitada. Etendus on põnev pildirida Bulgaaria pioneeride elust, kuid sellest pole midagi, poisid on ju kõikjal ja igal ajal ühesugused - hullumas põnevuse ning salapära järele. Kuidas olukord laheneb, mida mask poistele teeb ja kes on see salapärane mees? 

Eriseanss leiab aset telelavastuse 40. sünnipäeva puhul ja selle külalisteks on peaosatäitjad Olavi Antons (Saša) ja Lauri Aav (Krum). 

1979. aastal valminud ja 1980. aasta algul ETV ekraanile jõudnud „Kollane mask”, milles noored detektiivid ajavad ennast Jerry Blake´iks nimetava murdvarga jälgi, põhineb Bulgaaria kirjaniku Nikolai Miziiski jutustusel. Lavastas nüüdseks meie seast lahkunud Elvi Koppel, kelle tööde sekka kuuluvad ka „Kardemoni linna rahvas ja röövlid”, „Kuidas kuningas kuu peale kippus” ja „Vanaema õunapuu otsas”. Jerry Blake´i ja veel kolme tegelast kehastab Kalju Orro.

Ajaproovile on vastu pidanud ka Tõnis Kõrvitsa ja Priit Aimla laulud, mida on korduvalt tõlgendatud, näiteks Kago ehk Lauri Sommer, kelle plaadilt „Piimaš” võib leida pala „Jerry Blake”.

Seanss kuulub sarja, milles HÕFF toob ekraanile aastakümneid tagasi lapsi ja noori mõjutanud kodumaised filmid ja lavastused. Mullu oli selleks „Keskpäev”, tunamullu „Kevad südames”.

Kestus 1h 10'
Osatäitjad Olavi Antons, Lauri Aav, Kalju Orro, Silvia Laidla
Tootja Eesti Telefilm
Programm Retrofilmid

L, 27.04.

13:45 - Keldrisaal

Olavi Antons (näitleja) Lauri Aav (näitleja)
 
HÕFFi publiku lemmikfilmi hääletus:
Mitme tähega hindad filmi?

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi